Head Supershape e-Titan on kokeneelle rinnelaskijalle suunniteltu vakaa ja voimakas suksi. Se sopii laskijalle, joka haluaa tarkan tuntuman ja vahvan kanttipidon myös silloin, kun rinne on pehmeä, kulunut tai epätasainen. 84 mm keskileveys tekee e-Titanista Supershape-malliston leveimmän vaihtoehdon.
Puuydin, Graphene Worldcup Sandwich Cap -rakenne ja Crossforce Carbon tekevät suksesta jämäkän sekä rauhallisen kovassa vauhdissa. E-Titan kestää voimakasta laskemista ja toimii parhaiten keskipitkissä sekä pitkissä käännöksissä. Leveydestään huolimatta kyseessä on selvästi rinnepainotteinen suksi, joka vaatii laskijalta aktiivista työskentelyä.
Speedrocker-profiilissa maltillinen kärki-rocker helpottaa käännöksen aloittamista ja suksen käsittelyä vaihtelevalla alustalla. Jalan alla oleva camber tuo kanttipitoa ja napakan vasteen. EMC vaimentaa kärkeen ja kantaan syntyvää tärinää. Mukana tulevat PRD 12 GW -siteet liikkuvat PowerRail-kiskolla ja sopivat Alpine- sekä GripWalk-pohjille.
Ominaisuudet
• Keskileveys: 84 mm
• Mitat: 129–84–113 mm
• Kääntösäde: 15,7 m / 170 cm
• Puuydin
• Graphene Worldcup Sandwich Cap -rakenne
• Crossforce Carbon
• EMC-tärinänvaimennus
• Speedrocker
• Profiili: 10 % kärki-rocker / 90 % camber
• Race Structured UHM C -pohja
• PRD 12 GW -siteet
• DIN-säätöalue: 3,5–12
• Alpine- ja GripWalk-yhteensopivuus













