Atomic Hawx Ultra 105 S BOA W GW on kapealle ja matalavolyymiselle jalalle suunniteltu naisten laskettelumono aktiiviseen rinne- ja allmountain-laskuun. 98 mm lesti pitää jalkaterän, kantapään ja nilkan tiukasti paikallaan. 105-flex antaa runsaasti tukea voimakkaaseen laskuun ja kovempaan vauhtiin.
Kuoren alaosan BOA® H+i1 Fit System kiristää monon tasaisesti jalkaterän ja jalkapöydän ympärille. Kireyttä voidaan hienosäätää portaattomasti molempiin suuntiin. Prolite-rakenteessa kevyt kuori on vahvistettu voimansiirron kannalta tärkeistä kohdista, ja Energy Backbone tukee monon takaosaa.
Mimic Gold -sisäkenkä voidaan lämpömuokata jalan muotoihin. Ankle Lock tukee kantapäätä ja nilkkaa, kun taas 3D Stretch Toe Box jättää isovarpaan ympärille lisää tilaa. Myös kuori ja varsi voidaan lämpömuokata Memory Fit -menetelmällä. Power Shift mahdollistaa etukallistuksen säätämisen, ja irrotettavalla AFS Cuff -spoilerilla voidaan lisätä tilaa pohkeen ympärille.
Ominaisuudet
• Flex: 105
• Lestinleveys: 98 mm / 26–26.5
• Paino: noin 1901 g/mono/26–26.5
• BOA® H+i1 Fit System kuoren alaosassa
• PU-kuori ja PU-varsi
• Dual-Sided Cuff Alignment
• Mimic Gold -sisäkenkä
• Lämpömuokattava sisäkenkä
• 3D Stretch Toe Box
• Irrotettava AFS Cuff -spoileri
• 40 mm Velcro® -strap
• GripWalk-pohjat
• Etukallistus: säädettävä 13°, 15° tai 17°
• Ramp-kulma: 4°
• Pohjanormi: GripWalk ISO 23223















