Line Ruckus 2027

279,00 €

Line Ruckus on nuorelle freestyle-laskijalle rakennettu parkkisuksi ensimmäisistä obstaakkeleista vauhdikkaampiin hyppyihin, reileihin ja switch-laskemiseen. 82mm keskileveys toimii parkissa ketterästi ja antaa samalla riittävästi tukea alastuloihin sekä rinteen puolella laskemiseen.

- +
  • Ilmainen toimitus yli 90€ tilauksiin
  • Toimitusaika 1-3 arkipäivää
  • Tuote saatavilla myös myymälästä

Kuvaus

Line Ruckus on nuorelle freestyle-laskijalle rakennettu parkkisuksi ensimmäisistä obstaakkeleista vauhdikkaampiin hyppyihin, reileihin ja switch-laskemiseen. 82mm keskileveys toimii parkissa ketterästi ja antaa samalla riittävästi tukea alastuloihin sekä rinteen puolella laskemiseen.

Haapapuuydin tuo sukseen poppia ja vaimentaa tärinää. 4D Fibercap -rakenteessa lasikuitu kulkee puuytimen päällä neljään suuntaan, mikä vahvistaa rakennetta ilman tarpeetonta painoa. Symmetric Flex tekee joustosta samanlaisen monon etu- ja takapuolella, joten suksi tuntuu tasapainoiselta myös switchinä.

Maltillinen rocker kärjessä ja kannassa helpottaa pyörityksiä, buttereita ja muita parkkitemppuja. Jalan alla oleva camber tuo kanttipitoa sekä poppia hyppyihin. 5-Cut-sivuleikkauksen viisi eri kääntösädettä tekevät vauhdin sovittamisesta helppoa ennen obstaakkeleita ja pitävät suksen hauskana myös tavallisessa rinnelaskussa.

Ominaisuudet

• Keskileveys: 82 mm
• Mitat: 108–82–103 mm
• Kääntösäde: 13,5 m / 145 cm
• Paino: noin 1100 g/suksi/145 cm
• Profiili: 2–3–2 mm / 145 cm
• Aspen Veneer Core -haapapuuydin
• 4D Fibercap Construction
• Symmetric Flex
• Twin tip -muoto
• Rocker–camber–rocker
• 5-Cut Multi-Radius Sidecut
• Sintrattu pohja

Lisätiedot

Malli

135cm, 145cm, 155cm

Brand

Brand

Line

LINE SKIS on 1995 Yhdysvalloissa perustettu suksimerkki. Alun perin Linen tarina sai alkunsa ”skiboardeista”, jotka olivat lyhyet ja leveät sukset. Linen perustaja Jason Levinthal valmistikin ensimmäiset skiboardit vanhempiensa autotallissa. Muutama vuosi myöhemmin Line esitteli ensimmäisenä maailmassa, normaalipituisen täysin symmetrisen joustoltaan ja leikkaukseltaan olevan TWINTIP suksen. Millaisena sen näemme tänä päivänä. Line on ollutkin edelläkävijä Twintip suksien kehityksessä vuosien saatossa. Nykyään Linen suksimallisto sisältää suksia laidasta laitaan. Twintipeissä laaja mallisto kuten myös vuosien saatossa mukaan tulleet all-mountain sekä takamaasto mallit. Uusimpina tulokkaina mallistossa on leveämpää rinnecarveria (Blade) ja erittäin hauska Sakana. Suksilla voi laskea kylki maassa hoidetussa rinteessä, mutta tarpeen vaatiessa toimivat myös parkissa ja takamaastossa. Freestyle henki on vahvasti mukana kaikissa Linen suksi malleissa, vaikka ne ovatkin suunniteltu muuhun tarkoitukseen. Mallistosta löytyy myös kevyempää ja leveämpää suksea skinnailuun.
Ostoskori
Scroll to Top