Atomic Redster World Cup Liner innerskor för äldre (2016/2017) Redster World Cup tävlingspjäxor. Den tunna, styva konstruktionen ger en omedelbar känsla och effektiv kraftöverföring till skidan.
Atomic Redster World Cup Liner
129,00 € 35,00 €
Atomic Redster World Cup Liner innerskor för äldre (2016/2017) Redster World Cup tävlingsskor. Den tunna, styva konstruktionen ger omedelbar känsla och effektiv kraftöverföring till skidan.
- Fri frakt för beställningar över 1650kr
- Leveranstid 1–3 vardagar
- Produkten finns också i butik
Beskrivning
Ytterligare information
| Modell | 22.5, 24.5, 25.5, 28.5 |
|---|
Varumärke
Varumärke
Atomic
Atomics huvudkontor ligger i staden Altenmarkt im Pongau i delstaten Salzburg – mitt i hjärtat av Alperna. Här kan varje ny produktidé testas i de lokala backarna, 365 dagar om året. Det är just dessa förutsättningar som möjliggör Atomics ständiga produktutveckling.
Atomic har en lång och stolt historia som tillverkare av några av världens bästa tävlingsskidor. Bra utrustning ger dig en bättre skidupplevelse, gör dig mer självsäker, modigare och får dig att vilja utforska mer. Det får dig att se längre. Atomics mission är att ge dig tillgång till naturens bästa och din bästa skidupplevelse någonsin.
Oavsett om du är passionerad tävlingsåkare, engagerad entusiast eller nybörjare, har Atomic rätt utrustning för att ta ditt åkande till nästa nivå.
Atomic Redster-serien är välkänd bland skidåkare världen över. Även om Redster-skidorna förnyas varje år känner de flesta erfarna åkare genast igen dem. Dessa skidor är designade för ren piståkning och syns ofta på fötterna hos skidlärare runtom i världen. För kvinnor finns den prisbelönta Atomic Cloud-serien, med ett brett sortiment som sträcker sig från nybörjarmodeller till skidor för avancerade åkare. Inom friåkning revolutionerade Atomic Shift-bindningen marknaden när den lanserades 2018 – den kombinerade en traditionell alpinbindning med tech-funktion för topptur. Sedan dess har Shift varit en av de mest sålda tech-bindningarna globalt och banade väg för en ny generation hybridbindningar.
Atomic erbjuder även ett brett sortiment av pjäxor, hjälmar, goggles och tillbehör. Pjäxor finns för allt från pist och freeride till topptur och racing. Företaget tillverkar även längdskidor, pjäxor och bindningar – med en komplett produktlinje där innovation står i centrum. I den lilla byn Altenmarkt andas man alpluft, och det märks i personalens passion för skidåkning. Att driva varumärket framåt är något som hela företaget brinner för.
Relaterade produkter
-
22 Designs LYNX
549,00 €469,00 €Välj alternativ Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -
Line Sakana 2026
729,00 €609,00 €Välj alternativ Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan -
Komperdell Nationalteam Junior
69,00 €48,30 €Välj alternativ Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan
-
K2 Diverge LT 2023
629,00 €429,00 €Välj alternativ Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan










